02:35 07 ژوئن 2020
خارج از خبرها
دریافت لینک کوتاه
0 20

ناسا خبر از ارسال کاوشگری با بزرگترین موشک تقویت کننده ساخت بشر برای مطالعه سطح خورشید داده است.

به گزارش اسپوتنیک،ناسا خبر از شروع کار موشک حمل کننده  Delta IV Heavy،در ایالت فلوریدا آمریکا با پرتاب کاوشگر Parker Solar Probe، به منظور بررسی سطح خورشید خبر داد.

این موشک باید یک دستگاه به ابعاد یک ماشین کوچک را در یک مدار بیضوی بالا قرار دهد. قرار دادن این دستگاه در مدار توسط بزرگترین تقویت کننده روی زمین یعنی موشک Delta IV Heavy (ساخت شرکت United Launch Alliance) با یک مرحله اضافی سوخت انجام می شود.به گزارش ULA،این مرحله اضافی سوخت جامد Star 48BV توسط شرکت Northrop Grumman Innovation Systems ارائه شده است.

Parker Solar Probe که به نام یوجین پارکر،نجوم-فیزیکدان نامگذاری شده است باید طی هفت سال آینده 24 دور در اطراف خورشید بگردد. سازندگان این کاوشگر انتظار دارند که کاوشگر قادر به نزدیک شدن تا فاصله 6.1 میلیون کیلومتر از سطح خورشید باشد.پیش از این هیچ کاوشگری تا این حد به سطح خورشید نزدیک نشده است.

کاوشگر Parker Solar Probe،مجهز به تعدادی از ابزارها از جمله یک دوربین، بعنوان یک دستگاه برای اندازه گیری میدان مغناطیسی و الکتریکی در اتمسفر خورشید و همچنین دو ابزار برای اندازه گیری و نظارت بر ذرات باد خورشیدی زیر یک سپر حرارتی عظیم است.


مرتبط:

بیش از نیمی از روسها اعتقادی به فرود آمدن فضانوردان ناسا به کره ماه ندارند
ناسا از اولین اسکان انسان ها روی ماه خبر داد
عکس ناسا ازعنکبوت های سیاه در مریخ +عکس
تلاش ناسا برای یافتن هزاران سیاره قابل سکونت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک