07:31 24 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0436

نماینده مردم تبریز در مجلس ایران: دولت آذربایجان بداند امنیتی پایدار است که متکی به نیروی ایمان و پشتیبانی مردم باشد نه امنیتی که با تکیه بر نیروهای بیگانگان ایجاد شده باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس ایران گفت: اگر ایران نسبت به اقدامات دولت آذربایجان واکنش جدی نشان نمی‌دهد، به خاطر شفقت و دلسوزی نسبت به ملت آذربایجان است نه اینکه ایران توان انجام اقدامی را ندارد. 

وی با اشاره به استقرار نیروهای اسرائیلی در خاک جمهوری آذربایجان و در نزدیکی مرزهای ایران گفت: دولت آذربایجان بداند امنیتی پایدار است که متکی به نیروی ایمان و پشتیبانی مردم باشد نه امنیتی که با تکیه بر نیروهای بیگانگان ایجاد شده باشد. دولت آذربایجان بداند امنیتی که با تکیه بر نیروهای بیگانه ایجاد شود، پایدار نخواهد بود و باید بهای سنگین آن را در آینده‌ای نه چندان دور پرداخت کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس ایران اظهار داشت: ما ملت آذربایجان را بخشی از ملت ایران می‌دانیم و نظر وعقیده ما این است که ایران و آذربایجان یک ملت هستند و تعرض روسیه تزاری باعث جدا شدن دولت‌های این منطقه از ایران شده که اگرچه این اقدام نمی‌تواند از تعلقات و مشترکات مردم آذربایجان با ایران بکاهد.

وی ادامه داد: هیچ یک از کشورهای منطقه نباید در پازل دشمن بازی کنند؛ چراکه حضور بیگانگان در منطقه ثبات و امنیت کشورهای منطقه را برهم می‌زند و جز این ثمره دیگری نخواهد داشت.

مرتبط:

آذربایجان شروع به استفاده از حریم هوایی ارمنستان کرد
امیرعبدالهیان: منتظر وزیر خارجه آذربایجان در تهران هستیم
در ارمنستان از وجود یک مجروح نظامی در مرز آذربایجان خبر دادند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک