18:39 19 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 110

رئیس انجمن توسعه روابط تجاری ترکیه با ایران با تکذیب ممنوعیت ورود کامیون های ایرانی به ترکیه گفت که هدف جامعه ما توسعه تجارت بین ترکیه و ایران است. ما سالهاست که روی این موضوع کار می کنیم.

به گزارش اسپوتنیک، اوزجان آلاش، رئیس انجمن توسعه روابط تجاری ترکیه با ایران گفت: "روزنامه نگاری که با ما تماس گرفت پرسید که آیا ایست های بازرسی در مرز ترکیه و ایران بسته شده است یا خیر، ما اعلام کردیم که چنین اطلاعاتی نداریم و با اشاره به ضرورت تأیید آن با مقامات رسمی ، مکالمه را پایان دادیم. ما در گفتگو با تلویزیون دولتی آذربایجان همین را گفتیم. هدف جامعه ما توسعه تجارت بین ترکیه و ایران است. ما سالهاست که روی این موضوع کار می کنیم".

پیشتر در خبرها آمده بود که اوزجان آلاش، رئیس انجمن توسعه روابط تجاری ترکیه با ایران گفته بود: تصمیم ترکیه مبنی بر بستن گذرگاه های مرزی به روی کامیون های ایرانی اقدامی در پاسخ به تصمیم تهران درباره ممنوعیت ورود کامیون های ترکیه ای به این کشور بوده است. گردش تجاری بین ایران و ترکیه به دلیل اوضاع متشنج در مرز ایران با جمهوری آذربایجان به طور کامل متوقف شده است. به گفته وی، این وضعیت می تواند تاثیر منفی بر روابط تجاری بین تهران و آنکارا داشته باشد، روابطی که هم اکنون هم بخاطر وضعیت کرونا کاهش داشته است.

مرتبط:

آیا دعوا سر عبور چند تا کامیون است؟
توافق ایران و ارمنستان: مشکل کامیون‌های ترانزیتی ایران در گوریس رفع می شود
ممنوعیت ورود کامیون های ایرانی به ترکیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک