00:06 21 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 140

کارشناس: تولیدکنندگان داخلی باید تا حد توان نیاز بازار را با ارائه محصولات باکیفیت تامین کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، علیرضا محمدی دانیالی، رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی اظهار داشت که باید ابزار و قالب‌های به روز خریداری کنیم اما برای واردات با قوانین سخت گیرانه ای روبرو هستیم.

وی در ادامه گفت: «برای حمایت از تولیدکننده داخلی باید سیاست یکپارچه‌ای اتخاذ شود. دستور اخیر رهبر معظم انقلاب در ممنوعیت واردات کالاهای ساخته شده لوازم خانگی کره جنوبی بسیار ارزشمند است. این موضوع نشان از آن دارد که تولیدکنندگان داخلی باید تا حد توان به تکنولوژی روز مجهز و نیاز بازار را با ارائه محصولات باکیفیت تامین کنند.

صدور مجوز حضور بانوان در دیدار ایران و کره جنوبی +عکس
© Photo / فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران

ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره ای فقط مشمول دو برند کره ای سامسونگ و ال جی نبوده و شامل سایر کالاهای لوازم خانگی کره ای است. برای حمایت از تولیدکننده داخلی باید سیاست یکپارچه ای را نسبت به برندها اتخاذ کرد تا نتیجه مثبتی بوجود آید.

امروز 40 درصد بازار لوازم خانگی در اختیار کالاهای قاچاق است که این موضوع خود یک تنش جدی برای تولیدکنندگان داخل است. سالانه 2.5 میلیارد کالای لوازم خانگی قاچاق وارد کشور می شود . آنها هیچ گونه عوارض و هزینه هایی پرداخت نمی کنند از آن طرف تولیدکننده داخلی باید به زحمت مواد اولیه خود را تولید و راهی بازار کند».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک