03:04 21 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 11

فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه در روزهای آینده به تهران خواهد رفت.

به گزارش اسپوتنیک، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران از سفر فیصل المقداد، وزیر امور خارجه سوریه به تهران در روزهای آینده خبر داد.

 وزیر خارجه ایران در روز شنبه و بعد از دیدار با فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه گفت: روابط دو کشور ایران و سوریه استراتژیک است و سوریه متحد استراتژیک ایران است و ما در این سال‌ها نشان دادیم که هیچ‌گاه در روزهای سخت متحدان خود را تنها نمی‌گذاریم.

وی همچنین با اشاره به اینکه در زمان مبارزه با تروریسم در کنار سوریه بودیم در کنار سوریه هستیم و فعالانه دو کشور با یکدیگر همکاری و تعامل دارند، گفت: هر دو کشور به دنبال این هستند که توافقات اخیر بین دو کشور را هرچه زودتر اجرایی و عملیاتی کنند.

وی به  آمادگی ایران برای حضور  در مرحله جدید حیات سیاسی سوریه و گسترش روابط دو  کشور در  زمینه‌های مختلف کرد و گفت: دو کشور دارای منابع و ظرفیت های زیادی هستند و انشاءالله مردم دو کشور از اجرایی شدن این توافقات بهره ببرند .

وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به دیدار امروز خود با رئیس جمهور سوریه گفت : در این دیدار درباره مسائل مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفتگو کردیم، آقای بشار اسد دیدگاه های بلندی دارند. 

وی همچنین با اشاره به دیدار و رایزنی‌های امروزش با فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه نیز گفت : رایزنی های  خوبی با آقای فیصل المقداد داشتیم  و امیدواریم دیدار بین  مقامات دو کشور در سطح بالاتر در زمان خودش شکل بگیرد  .

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک