00:28 17 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 481

معاون وزیر راه و شهرسازی در ایران از توافق با ارمنستان برای حل کامل مشکلات تردد کامیون های ترانزیتی در منطقه گوریس خبر داد و گفت:قطعه ۴ جنوبی ایروان با همکاری ایرانی ها ساخته می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، خیرالله خادمی معاون وزیر راه ایران با اشاره به دیدار موفقیت آمیز با مقامات ارمنستان از جمله وزیر زیرساخت این کشور، اظهار کرد: در پی مشکلاتی که از سمت نوردوز به سمت ارمنستان ایجاد شد، دیروز دیدارهای موثری با مقامات کشور ارمنستان برای رفع مشکل منطقه گوریس که اختلال در تردد کامیون‌ها به سمت این کشور را به دنبال داشت، برگزار شد و تصمیمات بسیار مناسبی برای رفع این مشکل گرفته شد.

وی افزود که مقررشد تا روسازی جاده جایگزینی -جاده تاتو- که مورد نظر مقامات کشور ارمنستان است به اتمام برسد. همچنین، حداکثر تا 3 ماه آینده، گردنه‌ها و نقاط حادثه خیز که در محور جایگزین به واسطه جاده فرعی بوده برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: همزمان جاده اصلی جایگزین دیگری که به عنوان قطعه 4کریدور شمال- جنوب در کشور ارمنستان است (جاده سمت نوردوز به ایروان و از ایروان به مرز گرجستان) در حال ساخت است.

همچنین راه جایگزین قطعه 4 امروز مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد تا نقاطی که در گوریس دچار اشکال است توسط مشاوران ایرانی بررسی شود و تا یکسال آینده محور جایگزین قطعه 4 در خاک ارمنستان آماده‌سازی شود.

وی تاکید کرد: کار اصلی ما احداث قطعه 4 جنوبی ایروان به مرز ایران است که به عنوان بخشی از کریدور اصلی شمال به جنوب، می‌تواند جاده مهم و ترانزیتی برای ارتباط بین کشور ما با کشور ارمنستان و قفقاز باشد. خوشبختانه قسمت شمالی آن یعنی ایروان به سمت گرجستان توسط ارمنستان احداث شده است. قسمت جنوبی به سمت مرز نوردوز ایران قطعه 4 است که تصمیم‌گیری برای شروع عملیات اجرایی آن گرفته شد.

خادمی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در بخش زیرساخت حداکثر مساعدت را برای رفع مشکل در منطقه گوریس که محور اصلی ترددی ایران به کشور ارمنستان و منطقه قفقاز است به عمل آوریم.

مرتبط:

امیدواری اردوغان به همکاری آمریکا، روسیه، ایران و ترکیه برای دستیابی به صلح در سوریه
افزایش طول دیواری که ترکیه در مرز با ایران می سازد
تسریع در ساخت دیوار میان ایران و ترکیه برای جلوگیری از سیل مهاجران افغانستانی + ویدئو
امکان باز گرداندن منطقه قره‌سو از ترکیه به ایران وجود دارد؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک