01:14 17 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 431

وزیر دفاع ارمنستان در دیدار با سفیر ایران در ایروان و وابسته نظامی این کشور به نقش مهم ایران در تأمین امنیت منطقه اشاره کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سرویس مطبوعاتی ارتش ارمنستان، ارشاک کاراپتیان وزیر دفاع ارمنستان، در دیدار با عباس بدخشان ظهوری سفیر ایران در ایروان و وابسته نظامی بهمن صادقین به اهمیت نقش ایران در تامین امنیت منطقه اشاره کرد.

وزیر دفاع در این دیدار درباره وضعیت منطقه صحبت کرد و به نقش مهم ایران در تأمین امنیت منطقه اشاره کرد.

در پیامی در وب سایت این وزارتخانه آمده است: طرفین همچنین موضوعات مربوط به تعمیق همکاری ارمنستان و ایران و مشکلات منطقه ای را مورد بحث قرار دادند.

پیشتر، خبرگزاری تسنیم گزارش داد که نیروهای مسلح ایران رزمایش های نظامی خود را در نزدیکی مرز با آذربایجان در شمال غرب این کشور آغاز کردند.

این رزمایش با عنوان فاتحان خیبر با مشارکت تیپ های زرهی، تیپ توپخانه، تیپ هواپیماهای بدون سرنشین، تیپ مهندسان رزمی و با پشتیبانی بالگردهای نیروی هوایی در شمال غرب ایران آغاز شد.

پیشتر، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان گفته بود که جامعه آذربایجان سوالاتی در مورد اینکه چرا ایران قبلاً در مرز با آذربایجان رزمایش انجام نداده بود، در حالی که تعدادی از مناطق قره باغ تحت کنترل نیروهای مسلح ارمنستان بود.

مقامات ایرانی مظنون هستند که جمهوری آذربایجان در حال همکاری نظامی نزدیک با حریف منطقه ای تهران، اسرائیل است.

سرهنگ حسین پوراسماعیل اظهار داشت که چنین همکاری آذربایجان و اسرائیل به نفع باکو نیست و وجود آن را تهدید می کند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک