23:58 20 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 884

وزیر امور خارجه کره جنوبی از اخبار منتشر شده در خصوص منع ورود کالاهای کره‌ ای به ایران ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در تماس تلفنی بعدازظهر روز پنجشنبه، چانگ ایی ینگ وزیر امور خارجه جمهوری کره جنوبی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آخرین تحولات مربوط به دسترسی ایران به منابع مالی موجود در کره مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی با تمجید از روابط دوستانه دو کشور در دهه‌ های گذشته، بر ضرورت توسعه هرچه بیشتر روابط تاکید کرد.

وی در عین حال از ایجاد مشکل در عدم استرداد اموال ایران نزد بانک‌ های کره جنوبی به شدت انتقاد کرد.

وزیر امور خارجه ایران، خواستار حل هرچه سریعتر مشکل دسترسی این کشور به اموال خود در کره، در مسیری خارج از بن‌ بست حاضر که به دلیل تبعیت از  مسیر ترسیم شده از سوی آمریکا بوجود آمده است، شد تا امکان دسترسی ایران به منابع مالی خود و به دنبال آن امکان خرید داروهای اساسی و سایر اقلام فراهم شود.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: متاسفانه به دلیل عدم رسیدگی به مشکل منابع مالی ایران در کره و توقف مراودات تجاری بین دو کشور و حتی محدودیت‌ های ایجاد شده در روند تجارت اقلام بشردوستانه، مردم ایران از این وضعیت به شدت ناراضی بوده و ادامه وضع موجود برای آنها غیرقابل تحمل است.

چانگ ایی ینگ وزیر امور خارجه جمهوری کره جنوبی، نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور، بر ضرورت حل مشکلات روابط تاکید کرد و اظهار کرد: همچنان پیگیر دسترسی کشورمان به منابع مالی خود در کره خواهد بود.

وی همچنین از خبر منتشر شده در خصوص منع ورود کالاهای کره‌ ای به ایران ابراز نگرانی کرد و خواهان رسیدگی به این موضوع شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک