23:45 20 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 15

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت که اروپا امیدوار است که مذارکات هسته ای با ایران به زودی ازسرگرفته شود.

به گزارش اسپوتنیک، جوزف بورل  در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه قطر گفت: "من به عنوان میانجیگر انتظار دارم که مذاکرات هسته ای با ایران به زودی از سر گرفته شود."


محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر نیز در این نشست گفت که دوحه نیز به عنوان یک بازیگر و قدرت منطقه ای تلاش می کند تنش ها در منطقه کاهش یابد، به تحرک مذاکرات کمک کند و گفت و گوهای هسته ای با ایران را پیش ببرد.

پبش از این جوزف بورل با بیان اینکه وزیر امور خارجه جدید ایران کمتر از یک ماه است که کار خود را آغاز کرده، گفت: اما باید سریعتر به مذاکرات بازگردیم و همه جوانب توافق هسته‌ ای را احیا کنیم. این بدین معناست که آمریکا به برجام بازگردد و تحریم‌ ها در ازاء پایبندی ایران به این توافق رفع شود.

بورل توالی احیای برجام را مهمترین بخش کار دانست و ادعا کرد: ایران تقلا و آمریکا به وضوح بی تابی می‌کند. این درحالیست که اوضاع منطقه از جمله تصرف افغانستان توسط طالبان هم باعث بروز آشفتگی شده است. به همین خاطر باید ظرف هفته‌ ای پیشرو برای کاهش فاصله‌ ها و دستیابی به نتیجه سخت تلاش کنیم.

ششمین دور مذاکرات درباره احیای برجام سی‌ ام خرداد گذشته در وین به پایان رسید. اتحادیه اروپا اصرار دارد که گفتگو هرچه سریعتر از سرگرفته شود.

مرتبط:

بورل: برای کاهش فاصله ایران و آمریکا در برجام تلاش کنیم
رایزنی ظریف و بورل در خصوص برجام و افغانستان
بورل: عزم ایران ازسرگیری مذاکرات است
بورل از وزیر خارجه ایران خواست مذاکرات درباره پرونده هسته ای تهران را از سر بگیرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک