12:28 21 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 49

یکی از مقامات ارشد کاخ ریاست جمهوری فرانسه از ایران خواست تا به برجام بازگردد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، این مقام کاخ الیزه که نخواست نامش فاش شود، گفت: نیازی به تعیین شرایط جدید برای مذاکرات نیست، چراکه همه چیز در متن توافق هسته‌ای سال 2015 (برجام) واضح است.

وی همچنین خواستار هم صدایی تمامی طرف‌های برجام با یکدیگر در خلال مذاکرات هسته‌ای با ایران شده و به ویژه تاکید کرد که چین می‌بایست موضع خود در جریان مذاکرات را بیان کرده و به شیوه‌ای مصمم‌تر عمل کند.

لازم به ذکر است، حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه ایران روز یکشنبه در خصوص مذاکرات خود با دبیرکل سازمان ملل با موضوع برجام گفت: موضوع دیگر که از بحث‌های جدی، هم در دیدار با گوترش دبیر کل سازمان ملل و هم با تعدادی از وزرای خارجه از جمله فرانسه، آلمان و انگلیس و نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا انجام شد، بحث چگونگی بازگشت ایران به برجام و مذاکرات وین بود. ما به صراحت رفتار آمریکایی‌ها را به ویژه در جلسه با سران و مدیران اندیشکده‌های آمریکایی و اساتید روابط بین‌الملل در آمریکا تبیین کردیم.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: البته ما در آمریکا این مطلب را هم با صراحت اعلام کردیم که بر مبنای رفتار عملی آمریکایی‌ها قضاوت خواهیم کرد و پیام‌های متعارض آمریکایی‌ها که از کانال‌های رسانه‌ای یا کانال‌های دیپلماتیک به ما منتقل می‌شود، ملاک تصمیم گیری نهایی ما نخواهد بود.

مرتبط:

وزرای خارجه اعضای دائم شورای امنیت درباره مذاکرات برجام و افغانستان گفتگو کردند
چرا بازگشت به برجام دیگر جزو اولویت های ایران نیست؟
روسیه: آمریکا در مذاکرات با ارائه ضمانت مبنی بر عدم خروج از برجام موافقت نمی‌کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک