06:39 24 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 40

ایرج مسجدی اظهار داشت که هرچقدر نقش سیاسی عراق در سطح منطقه برجسته‌تر شود، جمهوری اسلامی ایران خوشحال‌تر می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت و گو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) اظهار داشت: ما وقتی که می بینیم عراق نقش موفقی در سطح منطقه ایفا می کند بسیار خوشحال می شویم، هرچقدر نقش سیاسی عراق برجسته تر شود جمهوری اسلامی ایران خوشحال تر می شود زیرا ما از این تلاش ها حمایت می کنیم.

مسجدی تصریح کرد: دور چهارم مذاکرات ایران و عربستان در بغداد برگزار خواهد شد و امیدواریم که این گفت وگوها با عربستان به شکل سازنده پیش برود. مذاکرات با عربستان درحال پیشرفت است و امیدواریم که به نتایج مطمئنی برسیم و بعد از آن درخصوص آن ها بیانیه خواهیم داد. هر دو طرف ایرانی و سعودی تمایل به مذاکره و رسیدن به نتیجه دارند.

سفیر ایران در بغداد درخصوص امکان برگزاری دیدار میان نمایندگان ایران و ایالات متحده گفت: برجام میان ایران و مجموعه۱+۵ بود و مذاکرات دوجانبه نبود بلکه اتحادیه اروپا و آمریکا و جمهوری اسلامی ایران در آن حضور داشتند. در مرحله جدید نیز با برگزاری مذاکرات دوجانبه موافقت نخواهیم کرد زیرا ما با اروپایی ها وارد مذاکرات شدیم و مواضعمان شفاف ‌و مشخص است. آمریکایی‌ها خودشان از برجام خارج شدند و باید به آن بازگردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک