08:14 27 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 10

معاون امنیتی انتظامی خوزستان گفت که امکان باز شدن مرزها در حد صفر است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان در ایران گفت: مرزهای زمینی شلچمه و چذابه برای تردد زائرین اربعین بسته است و تا اطلاع بعدی هرگونه تردد غیرقانونی است.


رضا نجفی امروز پنجشنبه با تکذیب برخی شایعات فضای مجازی درباره بازبودن مرز شلمچه برای تردد زائرین اربعین اظهار داشت: تمام مبادی زمینی استان خوزستان برای تردد زائرین بسته است و هیچ ترددی از مرز ما نداشتیم و در دستور کار هم نخواهد بود.

وی افزود: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، به دلیل عدم مهیا شدن شرایط لازم برای تردد زمینی به کشور عراق، مردم عزیز به هیچ وجه به مرزهای شلمچه و چذابه مراجعه نکنند چراکه علاوه بر بسته بودن درب‌ پایانه‌ها، مواکب نیز در مرز دایر نیستند و کسی به زائران خدمات رسانی نخواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان تصریح کرد: با تصمیم دو دولت ایران و عراق، امسال نیز ما متاسفانه به دلیل شرایط کرونایی تردد زمینی زائرین برای زیارت را نداریم.

وی گفت که مرزهای زمینی مناطقی حفاظتی هستند که تردد آزادانه در محدوده مرزها غیر قانونی است لذا مردم با توجه به بسته بودن مرزها و تعطیلی مواکب، به هیچ وجه به مرزها مراجعه نکنند.

مرتبط:

روحانی از لغو مراسم راهپیمایی اربعین به دلیل همه‌گیری خبر داد
نرخ های جدید بلیت پروازهای اربعین اعلام شد
شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیمای نظامی +ویدئو
دوره کرونا: هیچ پروازی از ایران به عراق برای انتقال زائران اربعین وجود ندارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک