09:23 28 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 42

متخصص ایرانی: سن شیوع بیماری آلزایمر از 65 سال به بالاست و با افزایش سن، احتمال ابتلا به آلزایمر نیز زیاد می‌شود و این احتمال در سن بالای 85 سال نیز بسیار بیشتر است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود مهرپور، متخصص بیماری های مغز و اعصاب با اشاره به بیماری آلزایمر و شایع‌ترین زمان شیوع آن اظهار کرد: بیماری فراموشی شایع ترین نوع آن آلزایمر است به طوری که فرد همه چیز را فراموش می کند لذا خود فرد کمتر از این بیماری رنج می‌برد.

این متخصص مغز و اعصاب ادامه داد: گاهی افراد جوان که دچار علائم فراموشی می‌شوند، از آلزایمر به عنوان علائم فراموشی یاد می‌کنند در حالی که فراموشی در افراد جوان بیشتر ناشی از اضطراب، نگرانی و استرس است که تمرکز و قدرت حافظه را درگیر می‌کند اما آنها این نشانه‌ها را با بیماری فراموشی اشتباه می‌گیرند.

مهرپور با اشاره به اینکه در بیماری فراموشی و آلزایمر خود بیمار چندان متوجه ایجاد علائم نیست، افزود: خانواده و اطرافیان می‌توانند نشانه‌های فراموشی را تشخیص دهند. فردی که در مرحله ابتلا به فراموشی قرار دارد، معمولاً وسایل خانه را جابه‌جا می‌کند و سپس محل آنها را فراموش می‌کند یا اینکه حرف‌ها را بار‌ها تکرار می‌کند و کارهایی را که در روز انجام می‌دهد، به یاد نمی‌آورد.

مرتبط:

کشف ژنی که می تواند به درمان آلزایمر کمک کند
انجام این فعالیت ها می تواند آلزایمر را 5 سال به تاخیر بیندازد
ساده ترین راه تشخیص علایم اولیه آلزایمر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک