00:34 17 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 36

مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که این کشور واکسن فایزر-بیونتک را تائید کرده و ۲ میلیون دوز از بلژیک وارد خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سید حیدر محمدی، مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران در مورد واكسن‌های وارداتی گفت: در حال حاضر ۶ واكسن اسپوتنیك، بعضی از سایت‌های آسترازنكا ، سینوفارم، بهارات هند، فایزر بلژیک و جانسون & جانسون آلمان در كشور مجوز مصرف اضطراری گرفته اند و به محض تطبیق در بدو ورود به كشور، اجازه مصرف خواهند داشت.

وی افزود: در برنامه واردات ما سینوفارم وجود دارد. هند هنوز مجوز صادرات بهارات به ایران را صادر نكرده است. آسترازنكا از منابع مجاز و از طریق كواكس وارد كشور می‌شود. واكسن اسپوتنیک بر اساس قرارداد ۶۲ میلیونی به ما داده نشده است كه علت اصلی آن عدم تولید كافی این واكسن است.

محمدی ادامه داد: برای واردات ۲ میلیون واكسن فایزر قراردادی با هیات امنای ارزی كشور در حال تنظیم است تا در یک تا دو ماه آینده به شرطی كه مشكلات بین المللی انتقال ارز و جابجایی واكسن پیش نیاید از كشور بلژیک به ایران ارسال شود.

وی همچنین گفت: واكسن جانسون & جانسون هم در انتظار نهایی شدن قراردادهای بین المللی است. كشور تولید كننده تا ۵ میلیون دُز قول ارسال داده و اگر طرف خارجی اقدام كند ما مشكلی از نظر تامین ارزی نداریم. سینوفارم هم مثل سابق در حال واردشدن به كشور از طریق هیات امنای ارزی ، هلال احمر و شركت‌های خصوصی است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک