06:55 27 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 60

قوه قضاییه ایران درباره فوت متهم ردیف اول شرکت مفتاح خودرو توضیح داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی انتشار خبری مبنی بر فوت میثم رضایی، متهم ردیف اول شرکت مفتاح خودرو، مرکز رسانه قوه قضائیه ایران اعلام کرد: نامبرده که سابقه طولانی اعتیاد و مصرف مواد مخدر داشته، قبل از اعزام به زندان، حتی در مرحله رسیدگی بدوی به پرونده به‌علت سابقه بیماری به مراکز درمانی اعزام شده بود و از مراقبت‌های ویژه پزشکی بهره‌مند بوده است و در بیمارستان لقمان تهران هم فوت کرده است.

پرونده شرکت مفتاح خودرو از جمله پرونده‌های کثیرالشاکی محسوب می‌شود که با فوت متهم ردیف اول آن رسیدگی به این پرونده مختومه نخواهد شد؛ بلکه بخشی از این پرونده در دست رسیدگی قضائی است و در خصوص بخش دیگر از آن نیز رای صادر شده است. در خصوص قسمتی از پرونده که رای بدوی صادر شده، متهم متوفی با حدود هزار و 600 شاکی و با اتهام کلاهبرداری شبکه‌ای به 12 سال حبس و جزای نقدی محکوم شده است و در حال حاضر پرونده در دیوان عالی کشور در مقام فرجام‌خواهی است و در صورت قطعیت حکم صادره، فرآیند رد مال با شناسایی اموال وفق مقررات انجام خواهد شد.

در پرونده دوم نیز، کیفرخواست با بیش از 70 شاکی صادر شده است و در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران در حال رسیدگی است. شایان ذکر است؛ اموال متهم متوفی کفاف رد مال وی را در صورت قطعیت محکومیت خواهد داد.

مرتبط:

چرا نباید کولر خودرو زیر آفتاب را بلافاصله روشن کرد +عکس
مجازات مخدوش کنندگان پلاک خودرو در تهران اعلام شد
رئیس پلیس راهور تهران از برخورد با حیوان گردانی در خودرو خبر داد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک