13:10 21 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 241

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، اظهار داشت که برنامه ای برای مذاکره درباره توافق هسته ای در وین ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI) گفت: در جریان سفر آینده خود به وین برای شرکت در کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی، در مورد احیای توافق هسته ای مذاکره ای صورت نمی گیرد.

وی افزود: این سفر به منظور شرکت در کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام شده است؛ در این سفر هیچ مذاکره ای در مورد توافق هسته ای انجام نمی شود، زیرا مسئولیت چنین مذاکراتی با من نیست.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز دوشنبه گفت که محمد اسلامی برای شرکت در شصت و پنجمین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی، که از ۲۰ تا ۲۴ سپتامبر برگزار می شود به وین سفر می کند.

به گفته میخائیل اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین، موافقت های رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، برای دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در وین نشان دهنده آمادگی تهران برای همکاری نزدیک در زمینه فعالیت های راستی آزمایی در تاسیسات هسته ای آن است.

از ماه آوریل، مذاکراتی در وین بین ایران و گروه "پنج" (روسیه، بریتانیای کبیر، آلمان، چین و فرانسه) برای بازگرداندن توافق هسته ای ایران به شکل اولیه در حال انجام است.

طرفین در مورد لغو تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی، انجام تعهدات خود در حوزه هسته ای و همچنین بازگشت ایالات متحده به برجام بحث می کنند.

نمایندگان کشورهای طرف توافق نیز بدون مشارکت ایران رایزنی های جداگانه ای با فرستادگان آمریکایی دارند.

در ابتدا، انتظار می رفت که هیئت ها کار را در پایان ماه مه، سپس - در ابتدای ماه ژوئن به پایان برسانند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک