09:41 18 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 40

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران: امروز واکسیناسیون در کشور ما سرعت گرفته و امروز به 38 میلیون دُز رسیده و این هفته رکورد جهانی واکسیناسیون را می‌زنیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیمای ایران، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران با اشاره به سیل ورود واکسن کرونا در کنار تولیدات داخلی، گفت: مهر ماه 40 میلیون دُز واکسن جدید وارد کشور می‌شود.

وی افزود: همانطور که قبلا قول داده شد تا پایان شهریور 50 میلیون دُز وارد می‌شود و در مهر 40 میلیون دُز دیگر وارد می‌کنیم، البته این میزان واردات علاوه بر تولیدات داخلی است و ما سعی می‌کنیم که همه مردم واکسن کرونا را در اسرع وقت دریافت کنند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: در دولت جدید مجوز تولید داخلی پنج واکسن سیناژن، رازی، پاستور، فخرا و برکت داده شده است.

عین اللهی درباره دلایل افزایش ورود محموله‌های جدید واکسن به کشور، گفت: من هیچوقت درباره گذشته صحبت نمی‌کنم بلکه صحبت من درباره آینده است، از وقتی که نمایندگان به ما رای اعتماد دادند و تکلیف به دوش ما افتاد شبانه روز برای تامین واکسن کرونا کار کردیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران افزود: مهمترین مساله که باعث موفقیت شد تلاش‌های شخص رییس جمهور، معاون اول، بانک مرکزی و سایر وزارتخانه‌ها بود و این همکاری و همدلی موجب شد که شاهد ورود محموله‌های جدید واکسن به کشور باشیم.

مرتبط:

واردات ۱۰ میلیون دُز واکسن برای واکسیناسیون دانش‌آموزان ایران
روند واردات واکسن در دولت روحانی بررسی شود
تحویل ۲۰ میلیون دُز واکسن فخرا تا پایان‌ سال
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک