05:27 17 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 01

پس از اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران در 21 شهریور خبر لغو ممنوعیت تردد شبانه را اعلام کرد، هنوز این موضوع به پلیس واصل نشده و کماکان جریمه برای تردد شبانه ثبت می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سردار سید تیمور حسینی، جانشین پلیس راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه اظهار داشت: هنوز ابلاغیه لغو منع تردد شبانه به پلیس واصل نشده و ما کماکان منتظر هستیم.

جانشین پلیس راهور ناجا تصریح کرد: پلیس بر اساس ابلاغیه عمل می‌کند و هر زمان که ابلاغیه به پلیس واصل شود قابل اجراست.

وی در پاسخ به این سوال که اگر بر فرض مثال 25 شهریور ابلاغیه به پلیس واصل شود تکلیف تردد مردم در روزهای گذشته که به واسطه خبر لغو محدودیت تردد از سوی ستاد کرونا در خیابان ها تردد داشته‌اند چه می‌شود، گفت: به طور مثال اگر ابلاغیه 25 شهریور به پلیس واصل شود و در ابلاغیه قید شده باشد که از 20 شهریور قاعده منع تردد ملغی شود اطلاعات ثبت شده از تخلفات اعمال نمی‌شود؛ بر همین اساس دیتا های مربوط به چند شبی که به دلیل عدم وصول ابلاغیه ذخیره شده بود پاک می‌شود.

جانشین پلیس راهور ناجا در پاسخ به پرسش در این خصوص که آیا لغو ممنوعیت تردد شبانه فقط مختص شهرهایی است که طرح واکسیناسیون شبانه روزی در آنها اعمال می‌شود یانه؛ خاطرنشان کرد: تا زمانی که ابلاغیه به پلیس واصل نشود نمی‌توانیم در این زمینه اظهار نظر و اطلاع رسانی کنیم.

گفتنی است علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در 21 شهریور از لغو محدودیت تردد شبانه خبر داد و گفت: اگر محدودیتی ایجاد شده بود برای حفظ سلامت مردم بود تا دور همی صورت نگیرد.

اعلام خبر لغو ممنوعیت تردد شبانه از سوی ستاد ملی کرونا افزایش ترافیک در معابر شهری را در بر داشته و حالا عدم ابلاغ این موضوع به پلیس و ثبت جریمه های 200 هزارتومانی تردد، بر سردرگمی مردم افزوده است.

مرتبط:

پلیس تهران از کشف بیش از 36 میلیارد تومان کالای قاچاق خبر داد
هشدارهای پلیس ایران درباره حفاظت از حریم خصوصی در فضای مجازی
واکنش پلیس به خبر بمب گذاری در اهواز
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک