05:22 17 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 82

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی بازرسی ‌کل ایران از بازداشت ۳۰ نفر به‌ جرم خروج داروهای کرونایی از بیمارستان‌های این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدمهدی عرب‌انصاری، معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی بازرسی ‌کل ایران اظهار داشت: از همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا، مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی از سوی بانک مرکزی مرتفع، نظارت‌ها بیشتر، شبکه‌های استانی فعال و غسل اموات انجام شد و برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، با ستاد مدیریت کرونا ارتباط مستقیم برقرار کردیم و تاکنون اقدامات مختلفی انجام داده‌ایم.

عرب‌انصاری در خصوص علت کمبود داروهای کرونایی و سرم در داروخانه‌ها تصریح کرد: علت این وضعیت ایجادشده نیز مربوط به تعمیر خط تولید یکی از کارخانه‌ها در تبریز بود که بلافاصله مجوزهایی برای واردات سرم صادر و مشکل رفع شد و خط تولید نیز بنا به الزام کردن سازمان غذا و دارو به‌عنوان متولی این حوزه، فعالیت خود را ادامه داد.

معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی بازرسی ‌کل ایران همچنین از تشکیل پرونده تخلفات برای عاملان خروج دارو از بیمارستان‌ها در سازمان بازرسی خبر داد.

وی افزود: این افراد متخلف دارو را از بیمارستا‌ن‌ها خارج می‌کردند و با ۲۰برابر قیمت در بازار به فروش می‌رساندند که در این رابطه ۳۰ نفر شناسایی، بازداشت و به دادستانی معرفی شدند و برخوردهای لازم صورت گرفت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک