13:26 25 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 10

سازمان هواشناسی ایران با اشاره به بارش باران و وزش باد نسبت به سیلابی شدن رودخانه‌ها و ارتفاع ۲.۵متری موج در سواحل دریای خزر هشدار صادر کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، سازمان هواشناسی ایران طی دو اطلاعیه با اشاره به بارش باران و وزش باد نسبت به سیلابی شدن رودخانه‌ها و ارتفاع ۲.۵متری موج در سواحل دریای خزر هشدار صادر کرد.

اطلاعیه‌های سازمان هواشناسی به‌ این شرح است: توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی.

نوع مخاطره: بارش باران، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید.

منطقه اثر: 7 سپتامبر (سه‌شنبه)، گیلان و غرب مازندران. 8 سپتامبر (چهارشنبه): گیلان، مازندران.

اثر مخاطره: آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه به‌ویژه در مناطق کوهستانی و خسارت ناشی از تندباد لحظه‌ای.

توصیه: اجتناب از تردد و اتراق در اطراف رودخانه‌ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات، آمادگی و اقدامات دستگاه‌های اجرایی مانند شهرداری‌ها برای پیش‌گیری از آبگرفتی معابر، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، توقف عملیات سمپاشی، محلول‌پاشی و کوددهی در باغات و مزارع، انتقال محصولات کشاورزی و هرگونه اقدامات پیشگیرانه در خصوص جلوگیری از خسارات کشاورزی، از جمله به عشایر و دامداران برای عدم چرای دام در ارتفاعات.

توصیف سامانه: وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج.

زمان شروع: سه‌شنبه 6 سپتامبر و زمان پایان: چهارشنبه 7 سپتامبر.

نوع مخاطره: وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا 2.5 متر در فراساحل تا 3 متر.

اثر مخاطره: غرق شدن شناگران، آسیب دیدن قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناورها.

توصیه: ممانعت از شنا، منع تردد قایق‌های سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، ممانعت از ورود و خروج کشتی‌ها به بندر، منع تردد کشتی‌های تجاری، منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحلی و آماده‌باش برای مواجهه با خسارات احتمالی توسط کلیه فعالان دریایی.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک