22:29 21 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 942

معاون وزیر دفاع ایران، اذعان کرد: پدافند هوایی باور ۳۷۳ در ویژگی های تاکتیکی و فنی نسبت به نمونه روسی خود اس-۴۰۰ برتری دارد.

به گزارش اسپوتنیک، سردار مهدی فرحی معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، گفت: سامانه های پدافند هوایی باور ۳۷۳ در ویژگی های تاکتیکی و فنی خود می تواند از سامانه های موشکی ضد هوایی اس-۴۰۰ تریومف روسیه پیشی بگیرد.

ایجاد سامانه های دفاع هوایی توسط ایران با امتناع فدراسیون روسیه از تأمین مجتمع های اس-۳۰۰ صورت گرفت.

فرحی افزود: کار بر روی بهبود سیستم های موشکی ضدهوایی ساخت ایران، منجر به امتناع فدراسیون روسیه از تأمین سامانه های اس-۳۰۰ برای نیازهای ارتش ایران شد.

به ویژه، یکی از مزایای اصلی سیستم دفاع هوایی ایرانی باور-۳۷۳، علاوه بر قابلیت تشخیص همزمان تا سیصد هدف و ضربه همزمان به شش هدف و استفاده از سوخت مایع موشک در مهمات را می توان نام می برد. چرا که سوخت جامد از نظر انرژی از مایع کمتری برخوردار است.

معاون وزیر دفاع ایران معتقد است که برای تثبیت موفقیت های به دست آمده، طراحان ایرانی در این مرحله باید چندین وظیفه مهم را حل کنند. اول از هم، توسعه فناوری لازم است که باعث می شود سوخت مایع پایدارتر شود تا بتوان از آن برای خدمه رزمی و پرسنل فنی در کلاهک های سیستم دفاع هوایی باور-۳۷۳ استفاده کرد.

پیشتر گزارش شده بود که پدافند تور-۱۵۴ ام که عازم ایران بود، توسط وزارت دفاع روسیه مجبور به بازگشت به آستاراخان شد.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک