21:09 20 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1738)
0 01

واکسیناسیون ساکنان بالای ۱۸ سال جزیره کیش علیه ویروس کرونا به عنوان طرح دولت برای ایمن سازی جمعیت بومی این جزیره آغاز شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کیش به عنوان یکی از جزایر خلیج فارس هم اکنون شاهد ثبت نام افراد بالای ۱۸ سال برای واکسیناسیون علیه ویروس کرونا است تا طرح دولت در ایمن سازی ساکنان جزایر ۱۸ گانه جنوب کشور برابر کرونا هرچه زودتر محقق شود.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، ۱۵ مرداد سال جاری دستور شروع واکسیناسیون ساکنان بالای ۱۸ سال کیش و قشم را صادر کرد و اکنون این طرح دولت از روز گذشته با آغاز فرایند ثبت نام واجدان شرایط این طرح در سامانه واکسیناسیون آغاز شد.

مرکز توسعه سلامت جزیره کیش در اطلاعیه ای اعلام کرد: کیشوندان(جمعیت بومی) می‌توانند با ورود به سامانه salamat.gov.ir و انتخاب استان هرمزگان، بندرلنگه، جزیره کیش ثبت نام کنند و بعد از دریافت پیامک مبنی بر زمان و مکان واکسیناسیون به مرکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

در این اطلاعیه آمده است: منظور از جمعیت بومی کسانی هستند که بطور مستمر ساکن این جزیره بوده و دارای پرونده الکترونیک سلامت در مراکز جامع سلامت هستند.

مسوول کمیته واکسیناسیون کووید ۱۹ کیش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون متولدین ۱۳۸۲ و قبل آن می توانند در سامانه برای دریافت واکسن ثبت نام کنند تا به مروز زمان با تامین واکسن علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.

مریم ستاری با بیان اینکه هم اکنون سه میز پذیرش تزریق در تالار شهر به مراجعان خدمت رسانی می‌کند و امکان افزایش تا هفت میز نیز وجود دارد افزود: با توجه به تجهیزات و نیروی انسانی موجود قابلیت واکسینه شدن یک هزار نفر در مرکز تجمیعی واکسیناسیون در صورت تامین واکسن وجود دارد.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1738)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک