21:27 21 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 218

سخنگوی انجمن صنایع لبنی در ایران: ما نمی توانستیم کارخانه‌های لبنی را تعطیل کنیم تا دولتی‌ها تصمیم بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمد رضا بنی طبا، سخنگوی انجمن صنایع لبنی در ایران گفت: مصوبه برای افزایش قیمت لبنیات وجود ندارد اما با توجه به اینکه نرخ شیرخام به طور رسمی افزایش یافته است ما نیز مجبور به افزایش قیمت محصولات خود در حدود 20 درصد هستیم.

وی افزود: مسئولیت های تنظیم بازار محصولات کشاورزی و صنایع مرتبط بر اساس قانون تمرکز دوباره به وزارت جهاد کشاورزی بازگشته است بر این اساس هر لیتر شیر خام را با افزایش بیش از 50 درصدی 6400 تومان اعلام کرده‌اند و حتی این نرخ توسط دولت خرید تضمینی می شود بنابراین طبیعی است که متاثر از آن قیمت محصولات لبنی نیز افزایش خواهد یابد.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: انجمن نامه های رسمی به رئیس جمهور، وزیر صنعت، وزیر کشاورزی و ستاد تنظیم بازار نوشته اما نتیجه ای برای تغییر قیمت مصوب محصولات لبنی نداشت به همین دلیل ما خود بر اساس شرایط بازار عمل کردیم.

وی تصریح کرد: مسئولین دولتی حقوق می گیرند که در این شرایط بتوانند تصمیم گیری داشته باشند اما صنایع لبنی با این عدم تصمیم گیری ها در شرایط معلق قرار دارند، ما نمی توانستیم کارخانه‌های لبنی را تعطیل کنیم تا دولتی‌ها تصمیم بگیرند.

مرتبط:

مدیر کارخانه لبنی در ایران جریمه 70 میلیاردی را مورد تمسخر قرار داد
حد مفید محصولات لبنی مشخص شد
همبازی شدن بانوی بازیگر با یک گاو در تبلیغات جنجالی یک شرکت لبنی +ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک