04:06 20 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 20

طولانی بودن فرآینده دریافت مجوز وزن مرغ ها را به بیش از ۳.۵ کیلو رساند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، یک پرورش دهنده مرغ گوشتی در استان گیلان با اشاره به اینکه دریافت مجوز روزانه برای صدور مرغ به استان های دیگر فرآیندی زمان بر بوده که می تواند باعث افزایش سن مرغ، کاهش کیفیت مرغ، بازارپسند نبودن آن و افزایش مصرف نهاده شود.

وی در ادامه افزود:« اینکه بایستی بر نحوه توزیع مرغ خارج از استان نظارت صورت گیرد، درخواست تولیدکنندگان نیز هست اما باید سازوکار منسجم تری برای آن در نظر گرفته شود. استان گیلان صادرکننده مرغ به سایر استان ها است و عدم خروج مرغ از استان در کنار تولید انبوه آن به منزله نابودی تولیدکنندگان است.

مرغدارانی را می شناسیم که به دلیل همین طولانی بودن فرآینده دریافت مجوز وزن مرغ هایشان به بیش از ۳.۵ کیلو رسیده است و چون هنوز نتوانسته اند مرغ هایشان را بفروشند امکان جوجه ریزی برای دوره جدید را هم ندارند. از طرفی با بالا رفتن سن مرغ ها و گرما تلفات نیز در این واحدهای تولیدی بیشتر شده است.

مسئولان در این مدت تلاش کردند که مواد اولیه و نهاده های دامی مورد نیاز مرغداران با قیمت ها مناسب به دستشان برسد و از این جهت قدردان آنها هستیم اما انتظار داریم که سیستمی طراحی شود تا نظارت برای توزیع مرغ منسجم تر صورت گیرد و مصرف کننده و تولیدکننده متضرر نهایی نباشند».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک