14:16 18 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 30

نماینده مجلس ایران: هدف از تشکیل این سامانه این است که نظارت نمایندگان بر عملکرد، کارکرد و توانمندی وزرا قوی‌تر و بابرنامه‌تر شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، علی‌اصغر خانی، نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز (چهارشنبه) بیان داشت: بررسی سامانه‌ای الکترونیکی به‌منظور آسان‌سازی فرآیند رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در دستورکار جلسه غیرعلنی قرار داشت. بر اساس این سامانه، وزرا اطلاعات خود را وارد سامانه می‌کنند و نمایندگان در جریان اطلاعات و سوابق و برنامه‌های آنها قرار می‌گیرند.

نماینده مردم شاهرود افزود: درواقع قرار است تمام فرایندی که نمایندگان طبق آیین‌نامه برای رأی اعتماد به وزرا انجام می‌دادند از این به بعد بر اساس سامانه و نرم‌افزاری که تهیه شده است، انجام شود.

به‌گفته خانی در صورت فعال شدن این سامانه از این به بعد بررسی سوابق، برنامه‌ها و برای رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی، نظارت، سؤال و همچنین استیضاح از زمانی که وزیر به مجلس معرفی می‌شود تا زمانی که از دولت می‌رود بر اساس این سامانه انجام می‌شود.

نماینده شاهرود اضافه کرد: پیشنهاد دیگری که در این جلسه مطرح شد این بود که با توجه به اینکه تعداد طرح‌های 2فوریتی زیاد است، کمیسیونی تشکیل شود تا موضوع 2فوریتی بودن طرح‌ها را بررسی کند و در صورت تأیید این طرح‌ها به هیئت رئیسه ارائه شود و در غیر این صورت طرح به‌صورت عادی در جلسه علنی اعلام وصول و به آن رسیدگی شود.

یادآوری می شود که پیشنهاداتی که در جلسه غیرعلنی مجلس مطرح می‌شوند برای اجرایی شدن نیاز به رأی نمایندگان در جلسه علنی دارند.

مرتبط:

زاکانی با تقدیم استعفایش به مجلس از داشتن شرایط در شهرداری خبر داد
نامه نماینده مجلس ایران به سازمان بازرسی درباره علت توقف خط تولید سرم
واکنش نماینده مجلس ایران به تهدیدات اخیر اسرائیل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک