21:41 20 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 1487

پدر کاراته کای عربستانی پس از باخت پسرش مقابل ایران با وجود اعتراض به داوری در دیدار فینال گفت که اشک شادی ریخته است و سجده شکر به جای آورده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سجاد گنج زاده کاراته‌کای وزن 75+ کیلوگرم ایران به مدال طلای المپیک توکیو دست یافت.  او در فینال و در حالی که با ضربه پای چپ طارق حامدی مبارز عربستانی بیهوش شده بود با دیسکالیفه شدن حریفش، قهرمان المپیک شد.

محمد حامدی، پدر طارق حامدی کاراته کای عربستانی در گفت و گویی که با روزنامه الاقتصادیه عربستان داشت تاکید کرد که به پسرش افتخار می کند که توانست مدال نقره المپیک را به دست آورد. در تمام نبردهای که طارق به میدان رفت برای او دعا کردم. باید اعتراف کنم که وقتی تلاش طارق را که می دیدم اشک شوق ریختم با این حال ناراحت شدم که نتوانست مدال طلا را کسب کند.

او ادامه داد: ما از ظلمی که داور در بازی فینال به طارق کرد ناراحت شدیم. حرکت طارق دفاع از خود بود و اصلا هجومی نبود با این حال سجده شکر به جای آوردم و گفتم حسبی الله و نعم الوکیل. طارق یک مدال تاریخی را از دست داد اما در آینده جبران خواهد کرد.

رسانه های عربستانی هم به شدت از داوری انتقاد کردند تا جایی که حتی پیام های اعتراضی زیادی که روی صفحه توییتر داور ترکیه ای گذاشتند باعث شد تا او صفحه خود را ببندد.

وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک عربستان هم اعلام کردند که از طارق حامدی به عنوان یک قهرمان استقبال خواهند کرد و پاداش مدال طلا را به او خواهند داد.

مرتبط:

کاراته در سوریه و روباه
رئیس سابق بانک مرکزی ایران کمربند مشکی دان ۶ کاراته دارد+ ویدئو
سجاد گنج زاده کاراته کای ایران مدال طلای المپیک را بدست آورد +فیلم +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک