21:24 22 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 350

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی ارتش ایران، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌ فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس)، با اشاره به کارنامه درخشان پدافند هوایی در زمان جنگ ایران و عراق گفت: هیچ عملیات موفقی در هشت سال دفاع مقدس انجام نشده است، مگر اینکه پدافند هوایی در آن نقش مؤثر داشته است.

وی خاطر نشان کرد: امروز وظایف نیروی پدافند هوایی در مقایسه با هشت سال دفاع مقدس بسیار با اهمیت‌ تر است، چرا که در دفاع مقدس ما در وضعیت جنگی بودیم و احتمال حمله را انتظار داشتیم، اما هم‌ اکنون که در زمان صلح هستیم، باید با هوشیاری و دقت بیشتر آسمان کشور را ۲۴ ساعته و در ۳۶۰ درجه رصد کنیم و توجه داشته باشیم که در حوزه پدافندی کوچک‌ ترین غفلت، خساراتی به دنبال دارد که جبران‌ ناپذیر است.

امیر صباحی‌ فرد گفت: امروز اقتدار نیروی پدافند هوایی سبب شده است که دشمن با وجود بهره‌ مندی از بهترین هواپیماها و تجهیزات، جرات حتی گوشه چشمی به مرزهای کشورمان را نداشته باشد.

وی ادامه داد: امروز ما بزرگترین رزمایش‌ ها را با بالاترین سطح فناوری با موفقیت انجام می‌ دهیم و در این راستا، با تعامل نخبگان دانشگاهی، پیشرفت‌ های بسیار چشمگیری داشته‌ ایم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، به توانمندی این نیرو در حوزه پهبادی اشاره کرد و گفت: امروزه ما قادر هستیم هرگونه عملیات پهبادی را اجرا کنیم و بحمدالله در بحث پهباد از توانایی بسیار بالایی برخوردار هستیم.

امیر صباحی‌ فرد در پایان با اشاره به بومی‌ سازی سامانه‌ های پدافندی گفت: بومی‌ سازی سامانه‌ های پدافندی نقطه قوتی است که موجب شده که انحصار ساخت این سامانه‌ ها را از کشورهای قدرتمند بگیریم و خوداتکاء شویم.

در ابتدای این مراسم، امیر سرتیپ ولی وند زمانی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ضمن اشاره به اهمیت نیروی پدافند، به ایستادگی و مقاومت و پایمردی غیور مردان این نیرو در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: غیورمردان نیروی پدافند هوایی علاوه بر زمان جنگ، بایستی در زمان صلح نیز از فضای آسمان کشور مراقبت کنند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک