13:52 26 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 650

وزیر خارجه اسرائیل ایران را مسئول حمله به کشتی "مِرسِر استریت دانست و خواستار پاسخگویی شد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه اسرائیل، یائر لاپید در ارتباط با حمله به کشتی "مِرسِر استریت (Mercer Street) در اقیانوس هند گفت که ایران آزادی دریانوردی را تهدید کرده و خواستار پاسخ سخت برای این حمله شد.

لاپید در بیانیه ای که در توییتر منتشر کرد، گفت: "ایران نه تنها مشکل اسرائیل است، بلکه صادرکننده تروریسم است که کل جهان را تهدید می کند. ما نباید در مقابل تروریسم ایران که آزادی کشتیرانی را نیز تهدید می کند سکوت کنیم."

لاپید همچنین گفت که به همتای انگلیسی خود دومینیک راب که با وی در این مورد در تماس نزدیک است، گفت که حمله به "مِرسِر استریت که منجر به کشته شدن یک شهروند انگلیسی شد، نیاز به "پاسخ سخت" دارد.

شب گذشته یک کشتی در دریای عمان هدف حمله قرار گرفت. این خبر به نقل از گروه "عملیات‌های تجاری دریایی" به عنوان یک گروه نظامی متعلق به انگلیس اعلام شد و این گروه با انتشار بیانیه‌ای کوتاه در ارتباط با حمله به یک کشتی در نزدیکی سواحل عمان گفت که بررسی‌ها درباره این حادثه آغاز شده است.

در ادامه شبکه "کان" اسرائیل بیانیه شرکت "زودیاک ماریتایم"، مالک کشتی آسیب دیده اسرائیلی در دریای عمان را منتشر نمود.

در بیانیه این شرکت که متعلق به "ایال عوفر" است، اعلام شده که حداقل 2 نفر از خدمه کشتی تجاری با نام "مِرسِر استریت"، در پی حمله شب گذشته کشته شدند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک