02:21 29 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

پس از پایان تعطیلی 6 روزه تهران بازار سکه به‌موازات بازار ارز صعودی.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرآنلاین، در حالی تعطیلات 6 روزه تهران در روز دوشنبه به پایان رسید که شیب رشد قیمت سکه در این روز سبب شد تا قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به 10 میلیون و 892 هزار تومان برسد اما کمتر کسی گمان می‌کرد سطح مقاومت قیمتی سکه بیش از این‌ها بشکند اما این‌گونه شد و سکه امامی در روز سه‌شنبه 11 میلیون و 37 هزار تومان قیمت خورد. سکه امامی در حدود دو هفته پیش و در روز 23 تیرماه 10 میلیون و 481 هزار تومان قیمت خورده بود و طی این مدت در حدود 500 هزار تومان رشد قیمت را تجربه کرد.

همچنین در روز سه‌شنبه سکه طرح قدیم نیز 10 میلیون و 702 هزار تومان قیمت خورد. سکه بهار آزادی نیز حدود دو هفته پیش و در 23 تیرماه 10 میلیون و 349 هزار تومان قیمت خورده بود و در طول این مدت چیزی در حدود 350 هزار تومان رشد قیمت به خود دیده است.

اگرچه که امروز با بالا رفتن قیمت دلار سکه هم بالا رفت اما آنچه سبب شد سکه بیش از این‌ها در کانال 11 میلیون تومان صعود کند عدم همراهی نرخ طلای جهانی بود چه آنکه در این روز قیمت طلای جهانی با افت قیمت روبرو بود و به کانال 1700 دلار سقوط کرد.

درنهایت برای پیش‌بینی وضعیت سکه در روزهای آینده باید بیش از همه انتظار قیمت دلار را کشید و این در حالی است که سیگنال‌هایی در روز سه‌شنبه به بازار ارز رسیده است که از آن جمله می‌توان به سیگنال‌های مثبت طرف آمریکایی مذاکرات احیای برجام اشاره کرد. اگر این سیگنال‌ها ادامه یابد سبب خواهد شد که سطح نا اطمینانی در بازار کاهش پیداکرده و با همراهی افت قیمت جهانی طلا منتظر عدم رشد احتمالی قیمت سکه باشیم. اگرچه که این‌ها همه احتمالات است و باید دید رفتار بازار ارز در روزهای آتی چه بر سر بازار طلا و سکه خواهد آورد.

مرتبط:

فروش سکه طلا به قیمت چند میلیون دلار
بانک مرکزی ایران: قیمت سکه در یک دهه گذشته ۹۵۳ درصد رشد کرد
افزایش بهای ارز، طلا و سکه در بازار ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک