11:45 23 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 131

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، علی‌اکبر صالحی در مراسم آغاز تست مرکز ملی یون‌درمانی در استان البرز گفت: راه‌اندازی مقدمات تجهیزات بیمارستان مرکز ملی یون‌درمانی ایران امروز در کرج انجام شد.

وی بیان داشت: کلنگ این مرکز در سال 88 زده شده و مرکزی است که از نظر مالی 200 میلیون یورو سرمایه گذاری شده است.

رئیس خاطر نشان کرد: 1000 میلیارد تومان هزینه احداث ساختمان این مرکز است که 26 هزار متر مربع ساختمان دارد و در غرب آسیا بی نظیر است و در دنیا هفتمین بیمارستان است و این نوع تجهیزات و بیمارستان برای درمان سرطان است.

وی افزود: با تجهیزات به کارگیری شده در این بیمارستان سرطان افراد مبتلا در بدن فرد از بین می‌رود و طیف وسیعی از سرطان‌ها در این بیمارستان‌ها درمان می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطر نشان کرد که برای درمان سرطان چندین شیوه داریم که این شیوه در بیمارستان یون درمانی کرج آخرین شیوه درمانی برای از بین بردن سرطان است و ادامه داد: جراحی‌، شیمی‌درمانی و پرتو‌درمانی از روش‌های درمان سرطان است.

وی با بیان اینکه پرتو درمانی معمول امروزی گاما و ایکس است که به انسان و به بافت‌های سالم آسیب می‌رساند ، توضیح داد: آخرین شیوه درمانی سرطان دو سال است که در اتریش راه اندازی شده و در آلمان سه الی 4 سال است که راه اندازی شده و این شیوه از مرکز تحقیقاتی سرن در سوئیس گرفته شده و سررزیر دانش آن منجر به دستیابی به چنین درمانی در سرطان شده است.

صالحی بیان داشت که در غرب آسیا ایران نخستین کشور در راه اندازی چنین بیمارستانی مجهزی است‌ و گفت: هزینه احداث این بیمارستان هزنیه سنگینی است و تخصص بالایی را می‌طلبد و ما نیروهای متخصص این بیمارستان را در حال حاضر در حال تربیت کردن هستیم.

صالحی با بیان اینکه بیمارستان یون‌درمانی کرج هنوز راه‌اندازی نشده است، ادامه داد: بخشی از تجهیزات مهم این بیمارستان  امروز تست می‌شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک