17:28 18 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 70

نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: مقرر شده است که رئیسی در چهاردهم مرداد ماه در حین برگزاری مراسم تحلیف، کابینه خود را به مجلس تقدیم و معرفی کند و پس از آن نمایندگان فرصت دارند تا رزومه افراد معرفی شده را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده مردم جیرفت در مجلس ایران گفت: با توجه به اینکه آقای رییسی در ابتدای ورود به میدان انتخابات اعلام کردند که به صورت مستقل به میدان آمده اند‌ و اغلب گروه ها و جناح های سیاسی نیز از ایشان حمایت کرده اند انتظار می رود که گروه ها و جناح های مختلف سیاسی توقع سهم خواهی از کابینه دولت سیزدهم نداشته باشند.

او ادامه داد: مقرر شده است که رییس جمهور منتخب ایران در چهاردهم مرداد ماه در حین برگزاری مراسم تحلیف، کابینه خود را به مجلس تقدیم و معرفی کند و پس از آن نمایندگان فرصت دارند تا رزومه افراد معرفی شده را مورد بررسی قرار دهند. با نهایت دقت نسبت به رای اعتماد به افراد اقدام خواهیم کرد.

نماینده مردم جیرفت در ادامه گفت که بدون شک سه نفر از نمایندگان مجلس در دولت آقای رییسی وزیر خواهند شد، در همه دولت ها در جلسه معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس چالش هایی وجود دارد و حاشیه هایی را خواهد داشت، انتظار داریم تا میزان تنش ها در جلسه رای اعتماد در حداقل ممکن باشد.  افرادی که زمزمه حضورشان در کابینه آقای رییسی مطرح می‌شود از بین روسای کمیسیون ها و هیئت رییسه مجلس هستند. انتظار می‌رود رییس جمهور منتخب به راحتی از این گذر عبور کند و بتواند رای اعتماد را برای کابینه خود از نمایندگان اخذ کند.

 

مرتبط:

دیدار شمخانی و رئیسی در خصوص مشکلات خوزستان
گفت و گوی رئیسی و نخست وزیر واتیکان درباره تعامل ادیان ابراهیمی
معاون اول رئیسی مشخص شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک