18:22 04 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 52

سخنگوی صنعت برق: میزان مصرف برق ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات کاهش یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق ایران روز 15 ژوئیه ( پنجشنبه) اظهار داشت که این میزان کاهش مصرف در نتیجه همکاری خوب مشترکان بخش خانگی با صنعت برق محقق شده است.

وی ادامه داد: « همچنین مصوبه هیات دولت مبنی بر تعطیلی پنجشنبه ها در سراسر کشور این میزان کاهش را رقم زد.  بر همین اساس و با توجه به این کاهش نسبت به رفع محدودیت در یک نوبت کاری شیفت شب صنایع بزرگ اقدام شد.

با هماهنگی دیسپاجینگ ملی نسبت به رفع محدودیت یک نوبته برای صنایع فولاد و سیمان اقدام لازم صورت گرفته است. با استمرار کاهش مصرف در بخش خانگی و سایر بخش ها بتوان به تدریج نسبت به رفع محدودیت ایجاد شده برای صنایع سیمان و فولاد اقدام کرد.

مشترکان به این نکته توجه داشته باشند که خاموش کردن حتی یک لامپ منجر به صرفه جویی هزار مگاواتی در شبکه برق خواهد شد. اکنون شرایط شبکه در پایداری قرار داشته و تنها یک حادثه درسیستان و بلوچستان بوقوع پیوست.

براثر وزش طوفان در این استان دو دکل ۲۲۰ کیلوولت سقوط کردکه بلافاصله برای جایگزینی اقدام شد و اکنون در این منطقه نیز خاموشی نداریم. میزان آنها از ۲۰۰ هزار گذشته و اینها برقی که مصرف می کردند معادل یک نیروگاه ۷۵۰ مگاواتی بود.

اکنون این میزان کشف شده منجربه کاهش بار شبکه به میزان ۷۵۰ مگاوات شده که این میزان به سایر بخش ها اختصاص داده خواهد شد».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک