09:28 17 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 112

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران امروز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد آماده واکسیناسیون روزانه ۵۰۰ هزار نفر هستیم.

به گزارش اسپوتنیک، حسن روحانی با بیان اینکه تزریق واکسن از امروز بیش از هفته‌های گذشته شروع شده است، گفت: این آمادگی وجود دارد تا روزی ۵۰۰ هزار نفر از مردم واکسینه شوند و این امر، امید بسیار و همچنین مصونیت ایجاد می‌کند و خطر مرگ را کاهش می دهد.

وی ادامه داد: هم در واکسن داخلی و هم خارجی دچار مشکل بودیم در واکسن داخلی همه کمک‌ها را کردیم اما از نظر توانمندی کشور، برای رسیدن به واکسن‌های فراوان و کارهای صنعتی در این زمینه، فاصله داشتیم. فکر می‌کردیم دو ماه زودتر به نقطه امروز برسیم که البته با فاصله رسیدیم.

رییس دولت دوازدهم با اشاره به مشکلات دولت در زمینه تامین واکسن خارجی هم گفت: گرفتاری ما در واکسن خارجی پول، ارز و جابجایی پول بود این گرفتاری‌های مفصل را حل و فصل کردیم اما امروز کمبود واکسن مطرح است. کشوری به ما قول می‌دهد هفته آینده این مقدار واکسن بفرستد، اما خود آن کشور گرفتار می‌شود و می‌گوید برای نیازمندی های داخلی به واکسن نیاز دارد و موجب تأخیر رسیدن واکسن دست ما می‌شود. الان شرایط مناسب است و این هفته و هفته آینده با شرایط بهتری قرار است کارها را پیش ببریم.

رییس جمهوری اظهار کرد: در مراکز قرمز و نارنجی در رعایت پروتکل‌ها باید دقت بیشتری انجام شود و  باشگاه‌های بدنسازی، سینماها، بازارها و سالن‌های سرپوشیده، نمایشگاه‌های عمومی، شهربازی ها، رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. رستوران اگر بیرون بر باشند مشکلی نیست اما جاهای سربسته مشکلات زیادی ایجاد می‌کند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک