10:31 17 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 759

نمایندگان پارلمان اروپا قطعنامه‌ای را به تصویب رسانده‌اند که خواستار تحریم مقام‌های ایران شد و از ابراهیم رئیسی درخواست شد که حکم اعدام «احمد رضا جلیلی»، استاد دانشگاه ایرانی مقیم سوئد را متوقف کند.

به گزارش اسپوتنیک، پارلمان اروپا قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که خواستار اعمال برخی تحریم‌های هدفمند علیه مقام‌های ایرانی به بهانه بازداشت اتباع اتحادیه اروپا شد. چارلی ویمرز، نماینده سوئدی پارلمان اروپا روز پنجشنبه در توییتر نوشت: "از اینکه پارلمان اروپا از درخواست اعمال تحریم علیه مقام‌های رژیم ایران حمایت کرد خرسندم."

نمایندگان پارلمان اروپا از ابراهیم رئیسی درخواست شد که حکم اعدام «احمد رضا جلیلی»، استاد دانشگاه ایرانی مقیم سوئد را که به دلیل ارتباط با سازمان جاسوسی موساد دستگیر شده متوقف کند. 

در این بند از قطعنامه پارلمان اروپا آمده است: «پارلمان از ایران می‌خواهد که در دوران رئیس‌جمهور منتخب، ابراهیم رئیسی، اعدام قریب‌الوقوع دکتر احمدرضا جلیلی را متوقف کند."

 جلالی استاد دانشگاه ایرانی مقیم سوئد است. وی اردیبهشت‌ ماه سال ۱۳۹۵ به دلیل ارتباط با سازمان جاسوسی موساد دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

وی متهم است که شهریاری و علی‌محمدی به افسران اطلاعاتی موساد بوده که به ترور آنان منتهی شده‌است.

مرتبط:

ارزیابی کرملین از شرایط ثبت اسپوتنیک وی در اتحادیه اروپا
دیدار معاون وزارت خارجه روسیه با نماینده اتحادیه اروپا درباره برجام
اتحادیه اروپا: همه طرفها برای احیای برجام انعطاف پذیر باشند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک