22:46 05 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 20

شخصی که در کانال تلگرامی اقدام به فروش سوالات تقلبی کنکور سراسری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی البرز گفت: در پی رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا، ماموران با یک کانال تلگرامی که اقدام به تبلیغ برای فروش سئوالات کنکور سراسری می کرد مواجه و بررسی موضوع را در دستورکار خود قرار دادند. در ادامه ماموران با انجام اقدامات پلیسی هویت گرداننده کانال را شناسایی کرده و پس از تحت نظر قرار دادن چندین روزه تحرکاتش، ضمن اطمینان از انجام فعالیت مجرمانه از سوی او، با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه نامبرده را در منطقه "قزلحصار" دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار کرد: در تحقیقات تکمیلی متهم به صراحت به کلاهبرداری از 100 نفر از دانش آموزان تحت عنوان فروش سوالات کنکور از طریق کانال تلگرامی اش اقرار کرد که در این زمینه پرونده تشکیل و برای انجام مراحل قانونی به همراه نامبرده به مراجع قضائی ارسال شد. با دستور مقام قضائی کانال تلگرامی این متهم مسدود شد.

سردار محمدیان در پایان بر نظارت دائم خانواده ها بر رفتار کودکان و نوجوانان در فضای مجازی تاکید کرد و یادآور شد: شهروندان می توانند برای دریافت هشدارها و مطالب آموزشی در حوزه نحوه کلاهبرداری های مجازی به سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolicce.ir مراجعه کنند.

 

مرتبط:

اسامی بهترین مشاوران و بهترین دبیران کنکور ایران
کنکور «زیبایی» مسکو
هشدار پلیس فتا به دانش آموزان و داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ +ویدئو، عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک