12:42 17 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 140

رئیس کمیته باشگاه کشورهای تحریمی: با فعال شدن باشگاه کشورهای تحریمی و ایجاد ساز و کار بین‌المللی، و هم‌گرایی و هم‌افزاییِ این کشورها با یکدیگر، آثار منفی تحریم‌های ظالمانه را به حداقل خواهد رساند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، حسین نوش‌آبادی نماینده مردم ورامین در مجلس با اکثریت آراء، به عنوان رئیس کمیته باشگاه کشورهای تحریمی، انتخاب شد.

نوش آبادی در این خصوص گفت: فعال کردن دیپلماسی پارلمانی و گفتگو با اعضای پارلمان‌های کشورهای تحریمی که بیش از ۳۰ کشور هستند، ظرفیت عظیمی را برای برون رفت از مشکلات اقتصادی، فراهم خواهد کرد.

رئیس فراکسیون دیپلماسی بین‌المللی و منافع ملی مجلس با اشاره به ضرورت توسعه روابط دوجانبه و چندجانبه کشورهای تحریمی با یکدیگر، گسترش روابط و مناسبات جمعی را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری، مورد تأکید قرار داد. یارگیری بین‌المللی و تلاش هماهنگ همه کشورهای مورد تحریم و به اشتراک گذاشتن ظرفیت‌های مختلف این کشورها، موجب بی‌اثر شدن آثار اقتصادی تحریم‌های آمریکا خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین اظهار کرد: وفاق و همبستگی کشورهای تحریمی گامی مهم و بهترین راهبرد برای مصون‌سازی کشورهاست، اتحاد استراتژیک کشورهای تحریمی، موجب هراس آمریکا و قدرت‌های سلطه‌گر خواهد شد.

 

مرتبط:

اعلام وصول طرح ممنوعیت مذاکره مسئولان با مقامات آمریکایی در مجلس ایران
بررسی طرح تازه مجلس ایران درباره اینترنت و فضای مجازی
مجلس ایران طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی را از دستورکار خارج کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک