00:41 20 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 40

۲۰کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان کردستان با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ظهر امروز در مراسمی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ایران، ۲۰کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب ایران در استان کردستان به بهره‌ برداری رسید.

برای بهره‌ برداری از ۲۰کیلومتر از کریدور شمال به جنوب در محور سنندج به دیواندره در گردنه ماموخ ۳۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

محور بزرگراهی میاندوآب-کرمانشاه بخشی از کریدور بزرگراهی غرب ایران است که استان‌ های شمال غرب را به بندر امام خمینی متصل می‌ کند.

طول کل کریدور ۱۴۶۰ کیلومتر و طول محور بزرگراهی میاندوآب-کرمانشاه ۴۱۶ کیلومتر است که تاکنون ۱۶۶کیلومتر مورد بهره‌ برداری و ۱۴۶ کیلومتر از آن در استان کردستان به بهره‌ برداری رسیده است. 

از میزان باقی‌ مانده، اکنون ۱۱۴ کیلومتر در دست اجرا، ۴۰کیلومتر در مناقصه و ۲۶کیلومتر در حال مطالعه است و قطعات ۵، ۶ و ۹ آن با ارزش ۳۰۷ میلیون تومان امروز به بهره‌ برداری رسید.

کاهش تلفات جاده‌ ای، مدت زمان سفر، مصرف سوخت و آلودگی هوا، محرومیت‌ زدایی، توسعه منطقه، رونق اقتصادی استان و تکمیل محورهای ترانزیتی از جمله مزایای این طرح است.

گفتنی است؛ خیرالله خادمی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌ های حمل‌ و نقل، استاندار کردستان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان شرکت فرودگاه‌ ها و ناوبری هوایی ایران و جمعی از مسئولان استانی وزیر راه و شهرسازی را در این سفر همراهی کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک