21:55 05 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 32

غریب آبادی: مبارزه با موادمخدر باید در یک چارچوب همکاری بین المللی صورت بگیرد، اما متاسفانه بار اصلی این مبارزه بر روی دوش کشورهایی مانند ایران است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از مشکلات در منطقه ما، وضعیت کشت و تولید مواد مخدر در کشور همسایه ما به عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر می باشد. 

نماینده دائم ایران با اشاره به افزایش چهل و یک درصدی کشف و ضبط انواع موادمخدر در ایران در سال 2020 میلادی در مقایسه با سال قبل از آن، اظهار داشت: این موضوع از یک سو نشان دهنده موثر بودن فعالیت‌های مقابله ایران بوده و از سوی دیگر، علامت های هشدار دهنده در مورد افزایش بی سابقه موادمخدر در منطقه می باشد.  

غریب آبادی با اشاره به اذعان گزارش 2020 دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل به نقش و سهم ایران در مبارزه با مواد مخدر، گفت: در این گزارش تصریح شده است که در اثر فعالیت های ایران، تامین مشتقات تریاک در مسیر بالکان و کشورهای مختلف کاهش یافته است. مبارزه با موادمخدر باید در یک چارچوب همکاری بین المللی صورت بگیرد، اما متاسفانه بار اصلی این مبارزه بر روی دوش کشورهایی مانند ایران است و کشورهای مقصد، نظیر کشورهای غربی، اهتمام لازم را در این خصوص ندارند.

سفیر ایران تبادل اطلاعات، حمایت های مالی، عدم تضعیف فعالیت های مقابله‌ای، عدم تضعیف کنوانسیون های بین‌المللی مواد مخدر با قانونی کردن برخی انواع مواد مخدر، و همکاری در تامین تجهیزات مقابله ای و کنترل مرزها را از جمله محورهای مهم همکاری های بین المللی دانست که باید بیشتر به آنها اهتمام شود.

غریب آبادی در همین راستا، از تحریم های یکجانبه و غیرقانونی و تاثیر آنها بر ظرفیت کشورها در مقابله با مواد مخدر انتقاد کرد و خواهان رفع این قبیل تحریم ها گردید.

مرتبط:

شهادت یک مرزبان ایرانی در درگیری با اشرار و قاچاقچیان موادمخدر
کشف ۱۲۰۰ تن موادمخدر تزانزیتی به سمت اروپا
انهدام دو باند بزرگ قاچاق سلاح، مهمات و موادمخدر در شرق ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک