17:55 04 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 23

دویست و سی و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح امروز به ریاست حسن روحانی رئیس‌ جمهور کنونی ایران برگزار شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ایران، در ابتدای این جلسه با توجه به نزدیک شدن به مراحل پایانی مذاکرات احیای توافق برجام و روند موجود در این زمینه، بانک مرکزی گزارشی از تمهیدات در نظر گرفته شده برای فعال‌ سازی منابع ارزی بلوکه شده کشور پس از رفع تحریم‌ ها در چرخه بازار مالی و سرمایه‌ ای کشور ارائه کرد.

رئیس‌ جمهور ایران، در این جلسه طی سخنانی با تاکید بر ضرورت آمادگی برای ورود منابع ارزی آزاد شده کشور به فرآیندهای تبادلات مالی، گفت: بانک مرکزی و سایر دستگاه‌ های دخیل در این موضوع باید بگونه‌ ای برنامه‌ ریزی کنند که جریان تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید داخلی کشور به سرعت عملیاتی شود و مناسبات بانکی بین‌ المللی در مسیر رونق تولید کشور راه‌ اندازی شود.

در این جلسه وزیر راه و شهرسازی گزارشی از تقویت ناوگان ریلی و جاده‌ ای برای تخلیه و حمل کالاهای موجود در بنادر و گمرکات کشور ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، میزان حمل کالاها در ۲ ماه گذشته، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

روحانی با قدردانی از تلاش دستگاه‌ ها برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز تولید، علی‌ رغم محدودیت‌ های شدید تحریمی تاکید کرد: در این مرحله که کالاها به بنادر و گمرکات کشور رسیده، لازم است با تسهیل در تشریفات ترخیص و حمل و اولویت‌ دهی لازم، این کالاها با سرعت بیش از پیش منتقل شود و به ادامه جریان رو به رشد تولید و تامین به موقع کالاهای اساسی کمک کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک