17:47 28 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 022

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، با لازم دانستن توافق هسته‌ای با ایران گفت که این توافق برای پرداختن به مسائلی مانند برنامه موشکی این کشور کافی نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: "تمام چالش‌هایی که با ایران داریم دشوارتر خواهد شد مگر آنکه محدودیت‌هایی علیه برنامه هسته‌ای این کشور در نظر گرفته شود".

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و اسرائیل در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است. ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری شامگاه دوشنبه مدعی شد هیچ راهی غیر از دیپلماسی برای جلوگیری از دستیابی دائمی ایران به سلاح هسته‌ای وجود ندارد.

مرتبط:

کاخ سفید: آمریکا هنوز برنامه ای برای دیدار با رئیس جمهور جدید ندارد
کاخ سفید: آمریکا چارچوب زمانی برای توافق هسته ای با ایران تعیین نمی کند
پرایس: اقدامات جبرانی ایران نگران‌کننده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک