21:03 24 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 62

در تاریخ 1 و 2 تیر 1400، دانشگاه اصفهان با همکاری دانشگاه سن پترزبورگ، شهرداری اصفهان، کنسولگری روسیه در اصفهان، استانداری شهر سن پترزبورگ، باشگاه سپاهان اصفهان و بخش خصوصی اقدام به برگزاری اولین جشنواره علمی فرهنگی اصفهان - سن پترزبورگ می‌کند

به گزارش اسپوتنیک، دکتر سید کمیل طیبی مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه اصفهان، در خصوص برگزاری اولین جشنواره علمی فرهنگی اصفهان - سن پترزبورگ در هفته جاری اعلام نمودند: این برنامه در روزهای  یکم و دوم تیرماه در قالب سخنرانی‌های مسئولان شهری و دانشگاهی، وبینار خواهرخواندگی، نمایشگاه عکس سن پترزبورگ، نمایش فیلم و فعالیت‌های دیگر به منظور  توسعه روابط خواهر خواندگی برگزار می‌شود.
برگزاری جشنواره اصفهان – سن پترزبورگ بمنظور تقویت خواهرخواندگی میان این دو شهر و با هدف توسعه روابط دانشگاهی اتفاق می‌افتد.

فعالیت‌های علمی پژوهشی تحت محورهای مانند توسعه شهری، روابط اجتماعی فرهنگی، حتی الگو سازی برای روابط اقتصادی در چارچوب روابط علمی بین دو دانشگاه شکل می گیرد. هر دو دانشگاه اصفهان و سن پترزبورگ علاقه مند ومصمم هستند که در این زمینه ها تعامل بیشتر و همكاری موثرتری با یكدیگر داشته باشند.
همکاری در توسعه آموزش زبان روسی در دانشگاه اصفهان و همچنین توسعه زبان فارسی در دانشگاه سن پترزبورگ و اجرای پروژه های مشترک با توجه به نیازهای توسعه شهری و تحکیم روابط از جمله برنامه‌های آتی برای همکاری‌های طرفین است که نقطه آغازین آن در  این جشنواره رقم می‌خورد. 

  • حضور دانشگاه اصفهان در پنجمین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه
    © Photo / Isfahan University
  • حضور دانشگاه اصفهان در پنجمین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه
    © Photo / Isfahan University
  • حضور دانشگاه اصفهان در پنجمین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه
    © Photo / Isfahan University
1 / 3
© Photo / Isfahan University
حضور دانشگاه اصفهان در پنجمین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه

دکتر طیبی اضافه نمود برقراری روابط عمیق‌تر دانشگاه‌های دو شهر با یکدیگر منجر به توسعه روابط علمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره می شود که بعنوان نمونه می توان به طرح شهروند دیپلمات که به ابتکار شهرداری اصفهان و با هدف توسعه ارتباطات اصفهان با شهرهای خواهرخوانده از جمله سن پترزبورگ صورت گرفته است، اشاره نمود.
از جمله برنامه های دیگری كه در این دو روز از آنها رونمایی خواهد شد افتتاح میز سن پترزبورگ در اصفهان و افتتاح مرکز روسی "روسکی میر" در دانشگاه اصفهان با هدف اموزش زبان روسی در دانشگاه و جامعه است. بخشی از این مراسم اختصاص به نمایشگاه عکس از سن پترزبورگ دارد كه با حمایت سركنسولگری روسیه در اصفهان صورت می گیرد. موارد اشاره شده به زمینه های همکاری تنگاتنگ کنسرسیوم دانشگاه‌های اصفهان و سن پترزبورگ و دو شهر با یکدیگر کمک می کنند. این تجربه خوب پیش تر با فرایبورگ آلمان داشتیم، زمانی که توسعه روابط علمی قوی به پیاده سازی اهداف خواهر خواندگی کمک نمود؛ این یک رابطه تعاملی است، به عبارتی دیگر توسعه روابط دانشگاهی باعث تعامل بیش تر بین سازمان های دو شهر شد.

مرتبط:

تدریس زبان روسی در مدارس ایران
راه اندازی کرسی زبان روسی در دانشگاه بجنورد در ایران
افتتاح اولین شبکه تلویزیونی به زبان روسی در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک