09:53 17 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 53

سازمان‌های جهانی رشد اقتصادی را برای ایران پیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، مسعود خوانساری،رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران روز 15 ژوئن (سه شنبه)، اعلام کرد که سازمان‌های جهانی رشد اقتصادی بیش از ۲ درصدی در سال جاری را برای ایران پیش بینی کرده اند.

وی در ادامه افزود: «این عدد با توجه به شرایط موجود در کشور رشد بالایی نیست، اما می‌تواند بر موفقیت کسب و کارها و کاهش بیکاری در کشور تاثیر بگذارد.

صادرات بر اساس آمار گمرک در ۲ ماهه نخست امسال،48 درصد بوده است. افزایش درصد تجارت در این مدت نشان‌ می‌دهد در صورت فراهم بودن شرایط و رفع مشکلاتی مانند ارز صادراتی می‌توانیم شاهد رشد تجاری در بخش‌های مختلف کشور باشیم.

نامزدهای انتخاباتی کشور برنامه‌های اقتصادی را ارائه کردند که منابع تامین آنها مشخص نبود و نمی‌توانست مشکلات را برطرف کند.  مشکلات بسیاری بر سر راه دولت آینده وجود دارد. بخش خصوصی تلاش کرده تا مهمترین چالش‌های موجود برای قوه مجریه را شناسایی و در اختیار دولت آینده قرار دهد و در صورتی که دولت سیزدهمین با یک گروه هماهنگ اقتصادی استقرار پیدا کند می‌تواند مشکلات را پشت سر بگذارد.

بودجه ۱۴۰۰، اجرایی خواهد شد. سال ۹۹ بودجه ۵۷۱ هزار میلیارد تومان برنامه‌ریزی شد، این درحالی است که رقم بودجه در سال جاری به ۱۳۷۴ هزار میلیارد تومان رسیده است که رشد ۱۴۰ درصدی را نشان می‌دهد. دولت ۳۴۰ هزار میلیارد تومان را در صورت تحقق در بودجه ذکر کرده است، در صورت موفق عمل کردن این برنامه باز هم رشد ۸۱ درصدی بودجه را شاهد هستیم».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک