03:30 04 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 15

کشورهای گروه هفت بر موضع خود در قبال برجام تاکید کرده و از گفتگوهای اعضای برجام در وین برای احیای این توافق استقبال کردند.

به گزارش اسپوتنیک، امروز در پایان نشست گروه 7 آمده است که رهبران کشورهای گروه هفت موضع خود در قبال مسئله هسته ای ایران و حمایت از توافق قبلی منعقد شده را مورد تاکید قرار دادند.


در بیانیه پایانی نشست گروه هفت آمده است: "ما معتقدیم که ایران هرگز نباید به سلاح هسته ای دست یابد. ما از گفتگوهای اساسی بین شرکت کنندگان در برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته ای ایران (برجام) و ایالات متحده در مورد بازگشت ایالات متحده و ایران به اجرای مفاد برجام استقبال می کنیم. ما از ایران می‌خواهیم به شفاف سازی بازگشته و همکاری با سازمان بین‌المللی انرژی اتمی را تضمین کند."
کشورهای گروه هفت در این بیانیه موضوعات مختلفی از جمله مسائل اقلیمی، مبارزه با بیماری کرونا و تلاش های بین المللی برای تسریع دسترسی کل جهان به واکسن کرونا را مورد تاکید قرار دادند.
گفتنی است که دور ششم مذاکرات احیای برجام بعد از ظهر شنبه (22 خرداد) در وین آغاز شد. عراقچی سرپرست تیم مذکره کننده ایران گفته است، که ایران به‌دنبال توافقی است که شاخص‌ها و اصول مدنظرش در آن رعایت شده باشد و در این مسیر نه عجله دارد و نه وقت را تلف می‌کند. وی همچنین گفته است که فکر نمی کند که در این دور از مذاکرات جمع بندی نهایی حاصل شود.

مرتبط:

نفتالی بنت: احیای برجام با ایران اشتباه است
از حمایت گروه ۷ از برجام تا دعوت ایران به توقف برنامه موشکی
عراقچی: ما قبلا تصمیمات سخت خود را گرفته ایم و در برجام ماندیم
کشورهای G7 از مذاکرات احیای مجدد برجام استقبال می کنند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک