17:44 22 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 35

ميخائيل اوليانوف در سخنانی گفت که بازگشت به برجام به شکل اصلی خود به نفع کل جامعه بین المللی است.

به گزارش اسپوتنیک، روز سه شنبه میخائیل اولیانوف، نماینده دائمی روسیه در سازمانهای بین المللی در وین، در جلسه هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس انرژی هسته ای) اعلام نمود که "بازگشت به برجام به نفع کل جامعه بین المللی است. به هر حال، این امر اجازه می دهد تا تلاشهای ایران در زمینه هسته ای، از جمله سطح غنی سازی اورانیوم، ذخایر آن، تعداد سانتریفیوژها مطابق با "پارامترهای" توافق هسته ای برجام "و ​​بازیابی کنترل شدید توسط آژانس" صورت بگیرد."

 اولیانوف در ادامه تصریح کرد که در این زمینه، از سرگیری سریع درخواست پروتکل اضافی توافقنامه پادمان آژانس بین المللی انرژی هسته ای از سوی ایران از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

به گفته اولیانوف، اکنون برنامه هسته ای ایران با سرعت فوق العاده ای در حال توسعه است، احتمال فعالیت های تأیید آژانس انرژی هسته ای بطور قابل توجهی محدود است و در خاورمیانه ایمن نشده است. "اگر" توافق هسته ای "بازگردانده نشود، همه اینها ادامه خواهد یافت و بدتر خواهد شد. با این حال، تا زمانی که آژانس انرژی هسته ای بین المللی موفق می شود از شفافیت قابل قبول برنامه هسته ای ایران در چارچوب قانون اقدامات استراتژیک موجود اطمینان حاصل کند در ایران نیز تهران همکاری می کند و مانع بازرسان نمی شود"

در پایان نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین تأکید کرد، توافق هسته ای مکانیزمی موثر برای اطمینان از ماهیت منحصراً صلح آمیز فعالیتهای هسته ای ایران، ایجاد شرایطی برای برقراری همکاری تجاری و اقتصادی با ایران و کمک به تقویت امنیت در خاورمیانه و جهان است.

مرتبط:

آمريکا: پیشرفت در بازگشت متقابل ایران برای انطباق با برجام دیده می شود
احتمال اتمام مذاکرات برجام تا پیش از انتخابات
ظریف: ایران به برجام پایبند است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک