19:13 22 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1575)
0 32

محقق پروژه واکسن کوو ایران برکت اعلام کرد که بزودی تزریق این واکسن را برای افراد زیر ۱۸ سال در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری آنلاین، دکتر مینو محرز محقق پروژه واکسن کوو ایران برکت گفت: باید برای آغاز فعالیت‌های دسته‌جمعی مثل مسابقات، مراسم مذهبی و... جمعیت بالایی از جامعه واکسینه شوند.

وی با بیان اینکه مسئله مهم این است که واکسن یک «باید» است، افزود: عوارض‌ واکسن‌ها مهم نیستند، بلکه مهم این است که افراد زیادی واکسینه شوند.

محرز گفت: این روزها فضای مجازی مردم را نگران کرده است.

محقق پروژه واکسن کوو ایران برکت بیان کرد: واکسن کوو ایران برکت واقعا عارضه‌ جدی‌ نداشته و اثربخشی بالایی نیز دارد، لذا ما منتظر مجوز اورژانسی برای تزریق عمومی این واکسن هستیم.

وی با بیان اینکه به‌زودی تزریق واکسن کوو ایران برکت را برای افراد زیر ۱۸ سال در دستور کار خواهیم داشت و استفاده برای این افراد را بررسی خواهیم کرد، بیان کرد: تا قبل از تزریق واکسن، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در اولویت است.

محرز ادامه داد: مدارس و دانشگاه‌ها باید به‌زودی بازگشایی شوند، چراکه آموزش مجازی نمی‌تواند جایگزین خوبی برای تدریس حضوری و کارهای عملی باشد. بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نیز منوط به واکسینه‌شدن دانش‌آموزان، دانشجویان و اساتید است.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1575)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک