10:37 21 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 449

نتانیاهو به رئیس جدید موساد دستور داد تا از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کند.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه به دیوید بارنیا، مدیر جدید اطلاعات خارجی اسرائیل موساد مأموریت داد که هر کاری انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که ایران "تحت هیچ شرایطی" سلاح هسته ای تولید نمی کند. 

نخست وزیر اسرائیل به بارنیا گفت: "اگر ما مجبور به انتخاب باشیم، امیدوارم این اتفاق نیفتد، بین اصطکاک با دوست بزرگمان ایالات متحده و از بین بردن تهدید وجودی[از ایران]، از بین بردن تهدید وجودی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. شما باید هر کاری را انجام دهید تا ایران تحت هیچ شرایطی سلاح هسته ای دریافت نکند."

نتانیاهو افرود: "بزرگترین تهدید برای ما تهدید موجودیت ما توسط ایران، تلاش های آن برای دستیابی به سلاح هسته ای است. مهم نیست آیا کشور کوچک ما با سلاح هسته ای تهدید می شود، یا ده ها هزار حمله موشکی یا ده ها هزار حمله موشک پشتیبانی شده توسط سلاح های هسته ای تهدید می شویم. این تهدیدی برای ادامه هدف صهیونیسم است و ما باید دائما علیه آن مقابله کنیم".

نتانیاهو خطاب به رئیس جدید موساد گفت: "دیروز در مورد عملیاتی که انجام شده صحبت کردیم و آنها باید ادامه پیدا کنند."

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد: "ایران با سایر کشورها در برنامه هسته ای متفاوت است، زیاده خواهی یک گزینه نیست."

نتانیاهو در تاریخ 24 مه بارنیا را به عنوان مدیر جدید اطلاعات موساد منصوب کرد. وی جایگزین یوسی کوهن شد که از سال 2016 در این سمت فعالیت می کرد. بارنیا سیزدهمین رئیس اطلاعات موساد، یکی از ساختارهای کلیدی در سیستم امنیتی اسرائیل می باشد.

مرتبط:

درخواست کمک نتانیاهو از مصر برای بازگرداندن اسرائیلی ها از غزه
واکنش حماس به توافق کنار زدن نتانیاهو از قدرت
نتانیاهو از سناتور گراهام به خاطر اقداماتش علیه ایران تشکر و قدردانی کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک