00:31 14 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 711

نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین: پنجمین دور مذاکرات برجامی با ایران در وین در حال انجام است، دور ششم هنوز پیش بینی نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف، نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین، گفت: دور جدیدی از مذاکرات برای بازگرداندن توافق هسته ای به شکل اولیه آن سه شنبه گذشته با نشست رسمی کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک آغاز شد. اولیانوف هدایت هیئت مذاکره کننده روسیه را بر عهده دارد.

اولیانوف در توییتر خود نوشت: "دور پنجم مذاکرات در مورد برجام در وین در حال انجام است. در حال حاضر، دور ششم برنامه ریزی نشده است. مذاکره کنندگان فکر می کنند این دور نهایی باشد".

از ابتدای آوریل، پایتخت اتریش میزبان جلسات منظم رو در رو کمیسیون توافق هسته ای و جلسات غیررسمی در قالب های مختلف بوده است. تا به امروز، سه کار گروه متخصص ایجاد شده است که دو گروه - در مورد لغو تحریم های ضد ایرانی ایالات متحده و موضوع هسته ای- به دنبال اقدامات مشخصی هستند که باید برای بازگرداندن کامل توافق هسته ای توسط تهران و واشنگتن برداشته شود. وظیفه گروه سوم توافق در مورد ترتیب این مراحل است.

مرتبط:

عراقچی از احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات وین در همین دور فعلی سخن گفت
واکنش بلینکن به سخنان روحانی درباره توافق برجام در وین و لغو تحریم ها
خطیب زاده: وزرای خارجه آمریکا و انگلیس اهداف مذاکرات وین را تحریف می‌کنند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک