00:21 19 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 210

رئیس دفتر مطبوعاتی نمایندگی دائمی ایران در نیویورک، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور بر مذاکرات وین را بی‌تاثیر خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیوزویک، شاهرخ ناظمی، رئیس دفتر مطبوعاتی نمایندگی دائمی ایران در نیویورک، درباره احیای توافق هسته‌ای و مذاکرات وین اظهار داشت: ما می‌خواهیم به توافقی خوبی درباره اقداماتی برسیم که آمریکا باید برای بازگشت به برجام انجام دهد. برای انجام دادن این، عجله‌ای نداریم که روی موارد ناقص توافق کنیم.

ناظمی درباره احتمال تاثیر انتخابات ریاست جمهوری ایران بر روند مذاکرات احیای برجام، بیان داشت: نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران ارتباطی به مذاکرات ادامه دار وین ندارد. این عملکرد واشنگتن خواهد  بود که چگونگی روند مذاکرات را تعیین خواهد کرد.

وی افزود: رفتار آمریکا و آمادگی آن برای عبور از سیاست های شکست خورده گذشته، بیش ترین کمک را به موفقیت آمیز بودن مذاکرات خواهد کرد. اتفاق نظری جمعی در نظام ایران درباره رویکرد ما نسبت به برجام وجود دارد. همان طور که بارها گفته ایم، به محض این که آمریکا تحریم هایش را طبق تعهداتش در برجام لغو کند و این کاملا راستی آزمایی شود، ایران فورا به تعهدات برجامی اش باز می گردد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک