10:26 15 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 11

معاون هماهنگی توزیع توانیر، افزایش دما، استفاده بخش کشاورزی از چاه‌های آب به دلیل خشکسالی و تولید کمتر برق از نیروگاه‌های برقابی را، دلایل سخت بودن تابستان امسال دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به این که چند اقدام مهم باید انجام دهیم تا دچار خاموشی نشویم گفت: بر اساس شرایط موجود، باید همکاری‌های ما در بخش صنعت و کشاورزی بیشتر شود که این اتفاق افتاده است پارسال 294 هزار مشترک صنعتی و کشاورزی با ما همکاری کردندکه امسال این رقم به 350 هزار رسیده است.

وی اضافه کرد:همکاری بخش صنعت و کشاورزی با صنعت برق از شنبه اول خرداد شروع می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: برنامه‌هایی باید برای جبران 4000 هزار مگاوات کمبود تولید برق در سال جاری داشته باشیم که قدم نخست را دولت از خودش شروع کرده است.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و نهاد‌های عمومی مکلف شدند مصرفشان را در ساعات اداری تا 50 درصد کاهش دهند و در ساعات تعطیل تا 10 درصد مصرف سال قبل را داشته باشند.

رخشانی مهر تاکید کرد: اگر اداره یا بانکی این موارد را رعایت نکنند با استفاده از سیستم کنترل، مطلع می‌شویم و برقشان را قطع می‌کنیم مردم نیز می‌توانند از طریق "سامانه 121 و برق من" اطلاع دهند.

وی تصریح کرد: موضوع دیگر در زمینه روشنایی معابر و مهمتر از آن رمز ارز‌هایی است که در یک کار غیر تولیدی و غیر مولد از آن استفاده می‌کنند که تاکنون حدود 370 مگاوات از این نوع رمز ارز‌های غیر مجاز را جمع اوری کردیم.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه دارندگان مولد‌های اضطراری تاکنون 750 مگاوات تفاهم نامه همکاری با ما امضا کردند، افزود: بر اساس اطلاعات ما این همکاری‌ها تا 1700 مگاوات می‌تواند ادامه داشته باشد و وزارت نفت نیز اعلام امادگی کرده تا سوخت مورد نیاز آن‌ها را نیز تامین کند تا تابستان بدون مشکلی داشته باشیم.

مرتبط:

معاون وزیر نیروی ایران: امسال با کمبود برق مواجه هستیم
آمادگی نیروگاه های ایران برای تامین برق چقدر است؟
مشکل کمبود برق در فصل تابستان در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک