15:13 05 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 23

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با در تماسی تلفنی با وزیر امور خارجه ایران آخرین وضعیت پیرامون مذاکرات احیای برجام در وین را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش اسپوتنیک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در تماسی تلفنی با جوزب بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آخرین وضعیت گفتگوها در وین و پیشرفت های انجام شده و موضوعات باقی مانده را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

بنا بر اعلام اداره ‌کل اطلاع ‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران، در تماس تلفنی شب گذشته جوزف بورل با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران، آخرین وضعیت گفتگوها در وین و پیشرفت های قابل توجه انجام شده و همچنین موضوعات باقی‌مانده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این گزارش همچنین آمده است: "ظریف ضمن تقدیر از تلاش‌های بورل و همکارانش در سرویس اقدام خارجی اتحادیه، از تداوم تروریسم اقتصادی آمریکا طی 5 ماه گذشته و نقض ادامه دار تعهدات این کشور انتقاد و تاکید کرد تداوم تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی ترامپ بعنوان اهرم مذاکره توسط دولت بایدن قابل قبول نیست و تغییر بنیادین این رویکرد بعنوان شرط لازم برای موفقیت گفتگوها در وین، تصمیم سیاسی است که رئیس جمهور آمریکا باید اتخاذ کند."

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک